راهنمای انتخاب دامن مناسب

به گزارش مجله عینک آفتابی، می دانید بر اساس اندام تان چه دامنی برای شما مناسب تر و زیباتر است؟ در ادامه راهنمای انتخاب دامن بر اساس فرم بدن را بخوانید.

راهنمای انتخاب دامن مناسب

پوشیدن دامن تاثیر زیادی روی زیبایی خانم ها می گذارد و مواقعی به کار می آید که دلشان می خواهد به روحیه لطیف و زنانه شان اهمیت بیشتری دهند. دامن ها انواع و اقسام مختلف دارند. در این مطلب مجله عینک آفتابی، با توجه به اندام و فرم بدن تان، شما را برای انتخاب دامن مناسب هدایت می کنیم.

مدل دامن و انواع آن

با معرفی انواع مدل دامن آغاز می کنیم. دامن ها معمولا بر اساس قدشان به چهار گروه کوتاه یا مینی، روی زانو، میدی یا متوسط و ماکسی یا بلند تقسیم می شوند. همان طور که از اسمش پیداست دامن مینی یا کوتاه بالای زانو قرار می گیرد. دسته دوم دامن تا روی زانو می آیند و به همین اسم هم شناخته می شوند. میدی ها بین زانو و مچ پا قرار می گیرند و ماکسی ها روی مچ پا را می پوشانند.

دامنی برای تمام فصول

دسته ای از دامن ها به دو دلیل برای تمام مراسمی که به آن ها دعوت می شوید، مناسبند. این دسته دامن های روزمره یا Casual نام دارند. مدل این دامن ها ساده، معمولا راسته و بدون زرق و برق است و رنگ شان طیفی از مشکی، زغالی، سرمه ای، سبز تیره و طوسی است. این مدل دامن قابلیت ست شدن با انواع بلوز و شومیز، تاپ و تی شرت را دارد و می تواند انتخاب خوبی برای خانم هایی باشد که نمی دانند با دعوت شدن به یک مهمانی چطور باید ظاهرشان را به روز و زنانه نمایند.

مدل مناسب برای افراد چاق

اگر اضافه وزن دارید و در ناحیه شکم و پهلوها بیشتر نمود دارد انتخاب دامن مناسب برای شما سخت نیست. کافیست سراغ دامنی بروید که قد کمرش بلند باشد. کمر بلند دامن، شبیه گن لاغری عمل و شکم و پهلوها را تا حدودی جمع می نماید. نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید مدل دامن است. بهتر است دامن تان شبیه عدد هشت فارسی یا A انگلیسی باشد. این دامن تمرکز را از روی پهلوهای شما بر می دارد. خانم های چاق همچنین باید از مدل های ساده و بدون زرق و برق استفاده نمایند و رنگ های تیره بپوشند تا اندامشان زیباتر به نظر برسد.

مدل مناسب برای خانم های قد کوتاه

خانم هایی که قدشان کوتاه است، از همین الان هر دامنی به جز دامن مینی را از گزینه های انتخابی شان حذف نمایند. انواع مدل دامن جز مینی یا کوتاه، پاهای شما را کوتاه تر و در نتیجه قدتان را کوتاه نشان خواهد داد. اگر به یک مهمانی زنانه دعوت شده اید و دوست دارید قد بلند به نظر برسید، برای انتخاب دامن مناسب به این چند نکته دقت کنید:

  • دامن کوتاهی بپوشید که رنگ تیره ای داشته باشد، ترجیحا مشکی. این رنگ باعث لاغر و کشیده نشان دادن شما می گردد.
  • بهتر است یک جوراب شلواری تیره بپوشید؛ اگر رنگ جوراب شلواری و دامن یکی باشد نتیجه ای جز قد بلند نشان دادن شما نخواهد داشت.
  • استفاده از کفش های پاشنه بلند با ستی که ساخته اید فوت آخر کوزه گری است و پاهایتان را بلند و کشیده نشان می دهد.

مدل مناسب برای لاغرها

خیلی از خانم ها هستند که دوست دارند توپُر به نظر برسند و نمی دانند با انتخاب چه مدل دامن می توانند این کار را انجام دهند. نکات زیر به کار آن ها می آید تا برای انتخاب دامن مناسب اقدام نمایند:

  • تا جایی که می توانید سراغ مدل های راسته نروید. در عوض از مدل هایی یاری بگیرید که چین یا پف دارند.
  • رنگ های روشن را برای دامن خود انتخاب کنید و از رنگ های تیره که باعث لاغرتر نشان دادن شما می گردد دوری کنید.
  • دامنی انتخاب کنید که پارچه اش طرح داشته باشد. طرح های شلوغ و درشت باعث می شوند لاغری شما پنهان گردد.
  • سراغ زرق و برق بروید. دامن های متالیک با طرح های شلوغ قادرند خیلی زود شما را به فرم بدن ایده آلتان برسانند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با لباس های مناسب افراد لاغر، لباس مجلسی مناسب لاغرها را مطالعه کنید.

چه کسانی ماکسی نپوشند؟

دامن های ماکسی احتیاج به استایل ویژه ای دارند و برای خانم های لاغر و قد بلند زیبا است. اگر قدتان کوتاه است سراغ دامن های بلند نروید، مگر این که با کفش پاشنه بلند و بلوز یا تاپی از رنگ هم خانواده دامن همراهش نموده باشید. خانم های قدبلند و لاغر می توانند انواع مدل دامن ماکسی را بپوشند و حتی آن را با صندل یا کفش تخت همراه نمایند.

دامن را با چه بپوشیم؟

با دامنی که دارید می توانید انواع بلوزها و شومیزها را همراه کنید. یادتان باشد اگر دامن پف دار پوشیده اید، بهتر است تاپ یا بلوز تنگ بپوشید. دامن راسته را می توانید با شومیز ساده همراه نموده و مدل های جوان پسند و زرق و برق دار را با بلوز یا تاپ ساده تن کنید تا زرق و برق زیاد مانع زیبایی ظاهرتان نگردد.

منبع: پیام دلتا

به "راهنمای انتخاب دامن مناسب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب دامن مناسب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید