جذابیت های مردانه و زنانه؛ بخوانید و جذاب باشید

به گزارش مجله عینک آفتابی، خبرنگاران: خیلی از کلیشه ها زندگی ما را سخت تر نموده اند: پا ها باید کشیده باشند، نسبت قد به وزن باید عدد مشخصی باشد و اندام باید کاملا فیت باشد. اما اینطور که پیداست، این چیز ها آنطور که فکر می کنیم بر جذابیت ما اثر نمی گذارند. در این مطلب از نتایج مطالعات درباره جذابیت های زنانه و مردانه می گوییم.

جذابیت های مردانه و زنانه؛ بخوانید و جذاب باشید

رنگ قرمز چه خوش تان بیاید و چه نه جذاب است!

این باور وجود دارد که در طبیعت، رنگ قرمز ابزاری زنانه برای جلب توجه و علاقه مند کردن مردهاست. در نتیجه، در ضمیرناخودآگاه ما، رنگ قرمز با جذابیت و عشق و دوست داشتن مرتبط است. رنگ قرمز، فورا میزان جذابیت ظاهری یک زن را بالا می برد. دانشمندان این باور را با یک آزمایش ساده آنالیز نموده اند.

آن ها دریافتند راننده های مرد بیشتر تمایل داشتند زنی را که لباس قرمز پوشیده بود سوار نمایند تا زنی را که رنگ دیگری به تن داشت: از هر پنج راننده، یک راننده، زنی را که لباس قرمز پوشیده بود سوار کرد و تنها یک راننده از میان ده راننده برای سوار کردن زنی که مشکی پوشیده بود توقف کرد. راننده های زن که اصلا به رنگ لباس اهمیت نداده بودند!

همه مرد ها از کفش پاشنه بلند خوششان نمی آید!

در سال 2015، دانشمندان آزمایشی انجام دادند. زنانی که کفش های پاشنه بلند پوشیده بودند و زنانی که کفش های بدون پاشنه پوشیده بودند، از مرد ها یاری خواستند. یکی از آزمایش ها اینگونه بود: یک خانم عمدا دستکش هایش را انداخت و محققان تماشا کردند که آیا مردی دستکش ها را برمی دارد تا به آن خانم بدهد.

نتیجه اینکه مرد ها برای یاری به خانم هایی که کفش های پاشنه بلند پوشیده بودند بیشتر مایل به یاری بودند تا به خانم هایی که کفش های بدون پاشنه به پا داشتند. اما در سال 2019 آزمایشی نشان داد نمی تواند به نتایج آزمایش قبلی اکتفا کرد. نتیجه آزمایش جدید این بود: پاشنه بلند بودن کفش تاثیر چندانی در جذابیت یک زن ندارد.

مرد ها زنانی را ترجیح می دهند که ظاهری مشابه خودشان دارند!

مرد ها به دلایل خودخواهانه، زنانی را ترجیح می دهند که شبیه خودشان هستند: آن ها دوست دارند فرزندانی داشته باشند که شبیه خودشان باشند. این یک مسئله تکاملی است: همه ما می خواهیم زاد و ولد کنیم و دوست داریم فرزندان ما تا جایی که ممکن است خصوصیات ما را به ارث ببرند.

نُه دهم زن ها مسئله ای با بی مو بودن مرد ها ندارند!

طبق یافته ها، خیلی ها فکر می نمایند مرد های بی مو، روراست و متکی به نفس هستند، به همین دلیل بیشتر افراد به آن ها اعتماد می نمایند. هیچکس از مرد هایی که سعی می نمایند این واقعیت را که در حال کچل شدن هستند پنهان نمایند، خوششان نمی آید. تقریبا همه وقتی به مرد های بی مو فکر می نمایند یاد بروس ویلیس، دواین جانسون، جیسون استاتام و سایر سلبریتی ها می افتند. به هر حال، برخی از خانم ها عقیده دارند در خیلی از موارد، نداشتن مو، فُرم کامل جمجه را نشان می دهد.

مرد هایی که اعتماد بنفس دارند، زنان بلند قد را انتخاب می نمایند، حتی اگر خودشان قد بلند نباشند!

مرد هایی که اعتماد بنفس چندانی ندارند معمولا زنانی را انتخاب می نمایند که به میزان قابل توجهی از خودشان کوتاه ترند و برعکس: یک مرد هر چقدر اعتماد بنفس بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه زنی قد بلند را انتخاب کند بیشتر است. علاوه بر این، علم روانشناسی می گوید: یک زن هر چقدر بلند قدتر باشد، مستقل تر و جاه طلب تر به نظر می رسد. در ضمن به نظر می رسد زنان کوتاه قدتر، مادر هایی بهتر و همسرانی باملاحظه تر خواهند بود.

زن ها از مرد هایی که شکم دارند بیشتر خوششان می آید تا از مرد هایی که اندام شان کاملا فیت است!

این روز ها بیشتر مرد ها کوشش می نمایند اندامی فیت و کامل داشته باشند و برای همین باشگاه های ورزشی پُر از این مردان است و تمایل به فیت بودن از سال 2016 شدت گرفته است. اما دانشمندان می گویند، چهار پنجم خانم ها نظرشان این است که کمی شکم داشتن به معنی اعتماد بنفس بالای یک مرد است. طبق مطالعات، 65 درصد از خانم ها مرد هایی که کمی شکم دارند را جذاب می دانند.

مرد هایی که تاتو دارند، قوی تر و مسلط تر به نظر می رسند، اما بیشتر خانم ها تمایلی به رابطه با آن ها ندارند!

در ضمیرناخودآگاه ما، تاتو علامتی از قدرت به نظر می رسد. این عجیب نیست، زیرا در گذشته، تاتو کردن بسیار دردناک بود و انجام آن حتی می توانست منجر به عفونت گردد؛ بنابراین اگر کسی در اثر تاتو کردن، مریض نمی شد همه باور داشتند که او خیلی قوی است.

آزمایشی نشان داد تاتو همچنان ثابت می نماید که صاحب آن قوی است، اما به این معنی نیست که خانم ها ترجیح می دهند همسرشان را از میان مرد هایی که تاتو دارند انتخاب نمایند: تاتو و پیرسینگ با خطر، تهاجم و هوس های ناگهانی همراهند و این ویژگی ها آن هایی نیستند که کسی برای انتخاب شریک زندگی اش به دنبال شان باشد.

پا های خیلی کشیده جذاب نیستند!

خیلی ها باور دارند زنانی که پا های کشیده تری دارند در نظر مرد ها جذاب ترند، اما این اشتباه است. دانشمندان، میزان جذابیت زنان از کشور های گوناگون را با توجه به قد پاهای شان تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند، مرد ها زنانی را ترجیح می دهند که قد پاهای شان متوسط است. پا هایی که خیلی کشیده یا خیلی کوتاهند، در نگاه بیشتر مرد ها چندان جذاب نیستند.

مرد ها به زنان غمگین بیشتر توجه می نمایند تا زنان خنده رو!

این باور وجود دارد که مرد ها بهتر از زن ها می توانند شوخی نمایند و بخندانند. دانشمندان می گویند این کلیشه از جنبه تکاملی اینگونه توجیه می گردد: کسی که می تواند ما را بخنداند در نگاه ما مسلط تر و قوی تر است. به همین دلیل است که مرد ها اغلب سعی می نمایند در خنداندن زن ها با هم رقابت نمایند. در ضمن مرد ها ناخودآگاه به زنان اندوهگین بیشتر توجه می نمایند تا زنان شاد و خنده رو. زیرا زنان غمگین باعث می شوند مرد ها تمایل داشته باشند آن ها را شاد نمایند و به آن ها احساس خوبی بدهند.

متاسفانه واقعیت دارد: مردی که پولدار گردد، ذائقه اش تغییر می نماید!

یک مرد هر چقدر پولدارتر گردد، توقعش از بابت ظاهر همسرش نیز بیشتر می گردد و برعکس. در ضمن مرد هایی که ثروت کمتری دارند معمولا نسبت به ظاهر همسر خود زیاد سخت نمی گیرند و کمتر ممکن است خیانت نمایند. اما احتمال اینکه مرد های پولدار به همسر خود خیانت نمایند بیشتر است. جالب است بدانید در خصوص خانم ها اینطور نیست. یعنی انتظارشان در خصوص ظاهر همسرشان بسته به پولی که به دست می آورند، تغییری نمی نماید!

مرد های پاستا خور جذاب نیستند!

چیز هایی که می خورید هم می تواند بر میزان جذابیت تان اثر بگذارد. مطالعه ای در سال 2017 دریافت زنان بیشتر جذب بوی بدن مرد هایی شده بودند که رژیم غذایی شان پُر از میوه و سبزی بوده است و بوی بدن مرد هایی که تغذیه شان بیشتر از کربوهیدرات های تصفیه شده مانند پاستا و نان بود از نظر زن ها جذاب نبود. دانشمندان می گویند وقتی شما غذا های سالم می خورید، احتمالا بوی سلامتی هم می دهید!

اگر دوستت دارم را در گوش چپ نجوا کنید، اثر هیجانی بیشتری بر مغز دارد!

اگر واقعا می خواهید از نظر هیجانی کسی را تحت تاثیر قرار دهید یا نجوایی عاشقانه با همسر یا نامزدتان داشته باشید، حتما در گوش چپ او زمزمه کنید. مطالعه ای نشان داده وقتی یک محرک هیجانی وارد گوش چپ می گردد، 6 درصد دقیق تر و شفاف تر می توان آن را به خاطر آورد تا اینکه این محرک هیجانی از گوش راست شنیده گردد.

ریش جذاب است، اما نه هر ریشی!

مطالعه ای نشان داده زنان به طور طبیعی جذب مرد هایی می شوند که ریش دارند، اما هر مدل ریشی جذاب نیست. این مطالعه دریافت مرد هایی که ته ریش دارند یا ریش کوتاه روی صورت دارند، در نگاه زن ها جذاب ترند. مرد های کمتر جذاب آن هایی بودند که صورت خود را کاملا شیو نموده بودند و آن هایی که ریش های بلند و پُر داشتند. این می تواند نشان بدهد زن ها به طور ناخودآگاه مرد هایی که ته ریش دارند را فعال تر، سالم تر و گزینه بهتری برای همسری می دانند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها

به "جذابیت های مردانه و زنانه؛ بخوانید و جذاب باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذابیت های مردانه و زنانه؛ بخوانید و جذاب باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید