تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن ممکن شد

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از نیواطلس، در حال حاضر هیچ روش قطعی و مطمئنی برای تشخیص ابتلای افراد به آلزایمر وجود ندارد اما فناوری هوش مصنوعی می تواند امکان پی بردن به اینکه آیا افراد در حال مبتلا شدن به این بیماری هستند را فراهم آورد.

تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن ممکن شد

بررسی ها نشان می دهد نحوه صحبت کردن افرادی که در حال ابتلاء به آلزایمر هستند تفاوت هایی با افراد سالم دارد و یک الگوریتم هوش مصنوعی با بررسی شیوه تکلم افراد این موضوع را تشخیص می دهد.

بیماری آلزایمر بر روی بخش هایی از بدن که به کنترل زبان می پردازند، تأثیر منفی می گذارد و لذا افراد مبتلا به راحتی نمی توانند کلمات مناسب را بیابند و به عنوان مثال ممکن است به جای کلمه روزنامه از کتاب استفاده کنند.

این مشکل در 8 تا 10 درصد افراد در حال ابتلاء به آلزایمر در مراحل آغازین این بیماری رخ می دهد و هر چه بیماری تشدید می شود این درصد افزایش می یابد. لذا الگوریتم هوش مصنوعی مبتنی بر بررسی نحوه تکلم افراد روشی مناسب برای شناسایی آلزایمر است.

این روش مبتنی بر توصیف برخی نقاشی های بچگانه توسط افراد مورد آزمایش است و شیوه زبانی این توصیف آغاز ابتلای افراد به آلزایمر را با دقت بیش از 95 درصد مشخص می کند. الگوریتم یادشده فعلاً تنها با زبان انگلیسی سازگار است، اما قرار است در آینده با زبان های دیگری نیز سازگار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن ممکن شد" امتیاز دهید

863 کاربر به "تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن ممکن شد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید