بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی

به گزارش مجله عینک آفتابی، محققان به تازگی دریافته اند ورزش کردن قبل از مصرف صبحانه می تواند به چربی سوزی بیشتر کمک کند.

بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی

به گزارش ایسنا به نقل از میرور، محققان دانشگاه های باث و بیرمنگام به تحقیق راجع به موضوعی پرداختند که سال ها مورد بحث قرار گرفته و نظرهای متعددی راجع به آن وجود دارد. از طرفی دیگر این موضوع برای بسکمک از افراد یک دغدغه است که چه زمانی را برای ورزش کردن انتخاب کنند.

  • آشنایی با میوه ها و سبزی های چربی سوز

در این راستا این محققان بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که ورزش کردن قبل از صبحانه به چربی سوزی بیشتر کمک می کند.

در این پروژه محققان، 30 مرد چاق و یا دارای اضافه وزن را به مدت بیش از شش هفته مورد بررسی قرار دادند. برخی از آنها قبل از مصرف صبحانه ورزش می کردند و برخی دیگر بعد از صبحانه. گروهی هم در سبک زندگی خود هیچ تغییری ایجاد نکردند.

تجزیه و تحلیل نتیجه های این بررسی نشان داد که شرکت کنندگانی که قبل از صبحانه ورزش کرده بودند، نسبت به گروهی که بعد از صبحانه ورزش کردند، دو برابر بیشتر چربی سوزاندند.

خاویر گونزالس، محقق ارشد پروژه اظهار کرد که گرچه زمان ورزش کردن در کاهش وزن هیچ تاثیری نداشت، ولی باعث بهبود چشمگیر سلامت کلی این افراد شد.

وی ادامه داد: گروهی که قبل از مصرف صبحانه ورزش کردند، توانایی بهتری در پاسخ به میزان انسولین خون نشان دادند.

نکته جالب اینجاست که این وضعیت بهبود در انسولین، در حالی رخ داد که هر دو گروه به یک میزان کاهش وزن داشتند و به یک میزان فعالیت ورزشی انجام دادند. تنها تفاوت این دو گروه، زمان بندی صرف غذا در آنها بود.

محققان پروژه معتقدند که تحقیق آنها باید کامل تر شود زیرا بررسی ها فقط در مردان اجرا شده و هنوز زنان مورد بررسی قرار نگرفته اند. بنابراین باید دید که این یافته برای زنان هم صدق می کند یا خیر؟

منبع: همشهری آنلاین

به "بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید