احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در بعضی نقاط کشور

به گزارش مجله عینک آفتابی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد دوشنبه و سه شنبه 7 و 8 مرداد با توجه به نوع بارش ها در بعضی نقاط کشور، احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی در این مناطق وجود دارد.

احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در بعضی نقاط کشور

همچنین بر روی مناطق مرتفع و کوهستانی نیز احتمال وقوع صاعقه دور از انتظار نیست.

به گزارش ایرنا، از هموطنان درخواست می گردد از اسکان و یا تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و همچنین رفتن به ارتفاعات و مناطق کوهستانی خودداری نمایند.

امین حسین نقشینه روز دوشنبه گفت: برای امروز (7 مرداد) در بعضی نواحی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. همچنین احتمال بارش های پراکنده در سواحل خزر نیز وجود دارد.

وی گفت: از بعد از ظهر امروز با رشد ابرهای همرفتی در بخش هایی از جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، قسمت هایی از شمال و شرق هرمزگان و جنوب استان فارس، رشد ابر همراه با بارش های پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد؛ فردا و پس فردا در سواحل شرق دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده و در جنوب سیستان و بلوچستان و بعضی نواحی هرمزگان رشد ابر همراه با بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت که احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی و وقوع صاعقه در ارتفاعات این مناطق وجود دارد.

نقشینه ادامه داد: فردا و پس فردا در سواحل شرق خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده و برای جنوب سیستان و بلوچستان و بعضی نواحی هرمزگان رشد ابر همراه با بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

  • احتمال خیزش گرد و خاک

نقشینه گفت: در 5 روز آینده نواحی شرق ایران و شمال یزد و سمنان وزش باد شدید رخ می دهد که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست، همچنین در این مدت برای مناطقی از شمال استان کرمان، شمال اصفهان، قم، تهران، البرز و همچنین بخش هایی از جنوب غرب و جنوب، وزش باد شدید موقتی و کاهش کیفیت هوا را انتظار داریم.

  • نوسان دما در شمال کشور

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: فردا و پس فردا افزایش نسبی دما برای بیشتر نقاط کشور به ویژه سواحل شمالی پیش بینی شده است، سه شنبه و چهارشنبه دمای سواحل شمالی کشور 7 تا 8 درجه افزایش می یابد و دوباره از پنجشنبه، آدینه و شنبه همین میزان دما در این مناطق کاهش خواهد یافت و یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در سواحل بارندگی خواهیم داشت.

  • تهران گرم تر می گردد

نقشینه گفت: آسمان تهران امروز صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، دمای تهران از فردا افزایش می یابد و در پنجشنبه به 41 درجه بالای صفر خواهد رسید، بیشینه دمای امروز تهران 36 درجه می گردد که فردا 38، پس فردا 39 و پنجشنبه 41 درجه می گردد و شاید آدینه به 40 برسد که با این حساب هوای تهران نیز از یکشنبه تا حدودی کاهش می یابد. کمینه دمای امروز تهران 24 درجه بالای صفر بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: اهواز با دمای 46 درجه بالای صفر، قم 45 و یزد 42، شهرکرد 9 درجه بالای صفر و همدان 12 درجه به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین

به "احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در بعضی نقاط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در بعضی نقاط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید