شرایط برگزاری انتخابات افغانستان مهیا نیست؛ حزب جمعیت اسلامی از نامزدی حمایت نمی کند

به گزارش مجله عینک آفتابی، پس از اعلام عدم حمایت شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور، رئیس اجرایی این حزب نیز گفت که شرایط برگزاری انتخابات وجود ندارد و باید گام های عملی برای صلح برداشته گردد.

شرایط برگزاری انتخابات افغانستان مهیا نیست؛ حزب جمعیت اسلامی از نامزدی حمایت نمی کند

به گزارش دفتر منطقه ای مجله عینک آفتابی، در حالی که سه روز به زمان معین شده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده است شب گذشته شماری از اعضای برجسته حزب جمعیت اسلامی افغانستان در نشستی درباره بحران احتمالی پسا انتخابات و مجمع صلح که در حال تشکیل است گفت وگو کردند.

به گزارش آوا در این نشست اعضای حزب جمعیت اعلام کردند که این حزب از هیچکدام از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری حمایت نخواهد کرد.

امروز نیز عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت در یک نشست مشترکی با شماری از دیگر چهره های سیاسی افغانستان گفت که در حال حاضر شرایط برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مساعد نیست و بنابراین باید برای برقراری صلح کوشش گردد.

نور گفت: انتخابات یک اصل پذیرفته شده است اما اکنون زمان مناسبی برای برگزار آن نیست، وقتی صلح نداشته باشیم و قادر به تامین امنیت شهرهای بزرگمان هم نباشیم چگونه می توانیم به سمت انتخابات حرکت کنیم.

به گزارش جمهور، والی سابق بلخ اضافه نمود که صلح احتیاج اساسی مردم است و همه باید در کحور صلح جمع شوند تا از این طریق امنیت و وحدت افغانستان تامین گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شرایط برگزاری انتخابات افغانستان مهیا نیست؛ حزب جمعیت اسلامی از نامزدی حمایت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برگزاری انتخابات افغانستان مهیا نیست؛ حزب جمعیت اسلامی از نامزدی حمایت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید