ادامه ترور های مرموز در عراق ، یک استاد و یک نظامی ترور شدند

به گزارش مجله عینک آفتابی، یک سرتیپ بازنشسته و یک استاد دانشگاه، در ادامه ترور های مشکوک در حاشیه اعتراضات سه ماه گذشته عراق ترور شدند.

ادامه ترور های مرموز در عراق ، یک استاد و یک نظامی ترور شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله عینک آفتابی، ترور زنجیره ای شخصیت های عراقی همچنان در این کشور ادامه دارد. امروز سه شنبه، یک سرتیپ بازنشسته و محمد حسین علوان استاد دانشکده علوم تربیتی در دانشگاه مستنصریه ترور شدند.

به گزارش وبگاه خبری المسله، یک منبع امنیتی گزارش کرد که عده ای افراد نقابدار محمد حسین علوان را مقابل منزلش در منطقه البنوک در شمال بغداد ترور کردند.

در همین ارتباط، وبگاه خبری شبکه الحره نیز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش کرد که عده ای ناشناس، یک سرتیپ بازنشسته عراقی را در منطقه الدوره در بغداد ترور کردند.

به گفته این منبع امنیتی، عاملان ترور با اسلحه ای مجهز به صداخفه کن به سرتیپ عراقی شلیک کردند. پس از حادثه نیرو های امنیتی عراقی وارد منطقه شدند و جسد را به بیمارستان منتقل کردند.

کشور عراق مدتی است که شاهد تظاهرات مردمی است. طی یک ماه اخیر همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات، ترور های مشکوکی در این کشور اتفاق افتاده است.

طبق گزارش های کمیساریای حقوق بشر عراق، از ابتدای ماه ژانویه، 33 بار به جان بعضی شخصیت های مهم عراقی سوءقصد شده است که در نتیجه آن، تا به امروز 14 فعال عراقی ترور و 19 تن مجروح شدند.

در همه این حوادث، رسانه های ضدعراقی، گروه الحشد الشعبی را متهم نموده اند. از 14 آذر ماه، بعضی رسانه هایی مثل شبکه آمریکایی الحره، شبکه سعودی العربیه و شبکه انگلیسی بی. بی. سی عربی، گزارش کردند که پس از حضور عناصر الحشد الشعبی در خیابان های بغداد، شماری از معترضان از پشت با سلاح سرد (چاقو) هدف حمله قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ادامه ترور های مرموز در عراق ، یک استاد و یک نظامی ترور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ترور های مرموز در عراق ، یک استاد و یک نظامی ترور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید